Montáž výrobků

10.xx Umyvadla

Ke standardním umyvadlům je dodáván montážní materiál pro uchycení (hmoždinky, spec. vruty, podložky a matice). Pro atypická umyvadla (10.07) je nutné objednat nosné středové konzole a krajní úhelníky u výrobce. Umyvadla na skříňky (10.03 a 10.05) se usazují do silikonu (není součástí dodávky). Standardní umístění otvoru pro instalaci baterie je vyznačeno v katalogu. Odlišné umístění otvoru pro baterii nebo jejich počet je nutno dohodnout s výrobcem písemně.

Montážní návod lze stáhnout v sekci "Ke stažení".

20.xx Vany

Při montáži vany s čelními krycími panely musí být dokončené obklady stěn a podlah. Obklad musí zasahovat jak na podlaze, tak i na stěně minimálně 45 mm dovnitř prostoru obrysu vany. Podlaha pod vanou, pokud není obložena, musí být vybetonována se zajištěním dostatečné rovinnosti. V prostoru pod výpustí z vany je nutno zhotovit prohlubeň pro čištění sifonu dle náčrtku na vedlejší straně. V případě montáže rohových van je nutné provést důkladnou kontrolu úhlů zdí 90 °. V případě vany bez čelních krycích panelů MRAMORIT musí být provedeno vyzdění čelní, případně boční krycí zdi (nebo použit sádrokarton, polystyrén atd.) – nezapomeňte do čelní nebo boční zdi podle typu vany osadit montážní dvířka, nebo jen vynechat montážní otvor a zakrýt jej obkladem upevněným na magnet nebo suchý zip. Druhá montážní dvířka nebo montážní otvor osažte u vany vybavené hydromasážním systémem do prostoru blízko zádové části vany, kde jsou umístěny čerpadlo, kompresor a el. rozvodnice. Tímto otvorem bude možné provádět elektrorevizi hydro a airmasážního zařízení v běžném uživatelském provozu bez nutnosti demontáže vany. Je-li vana osazena perličkovou lázní nebo přídavnou vzduchovou pumpou pro hydromasáž, musí být pod vanou otvory pro přístup vzduchu ke kompesoru (chlazení) a pumpě (sání vzduchu). Umístění otvorů pro instalaci baterií přímo do vany je nutno s výrobcem dohodnout písemně.

Montážní návod lze stáhnout v sekci "Ke stažení".

30.xx Sprchové vaničky

Sprchové vaničky jsou standardně připraveny pro montáž sifonů firmy RAVAK. Použití jiných sifonů s odlišnými rozměry je nutno dohodnout s výrobcem. Pro sprchové vaničky čtvrtkruhové jsou vhodné sprchové zástěny např. firmy RAVAK typu SKKP6 - 80/90.

Montážní návod lze stáhnout v sekci "Ke stažení".

40.xx Toalety

U toalety STANDARD (40.01) je nutno určit, zda napouštění vody do nádržky bude horní nebo spodní. Odpad u této toalety může být do zdi nebo do podlahy.

Připojení toalety závěsné je standardní „GEBERIT KOMBIFIX“.

Montážní návod lze stáhnout v sekci "Ke stažení".

100.xx Sestavy se světelnou rampou

Přívod elektrického vedení pro světelnou rampu (při standardním provedení) je ve výšce 195 cm od podlahy.

Příslušenství

Příslušenství je dodáváno s drobným montážním materiálem.

Poznámka: K osazení sanitárního zařízení MRAMORIT doporučujeme využít služeb odborných firem, které Vám doporučí prodejce, nebo přímo montážní středisko výrobní firmy.

Veškeré napojovací body vodoinstalace by měly být zakončeny rohovými ventily 3/8".

© Studio Artefakt